laupäev, 19. oktoober 2013

Algavad eTwinningu nädaladOktoobri keskpaigaks on koolitöö kõikides Euroopa koolides hoo sisse saanud. Algavad ka traditsioonilised eTwinningu nädalad, et kutsuda taas koostööle õpetajad kõikidest Euroopa riikidest.

eTwinningu nädalate raames on õpetajatel võimalik osaleda nii kontakt- kui ka veebipõhistel koolitustel ning  kaasa lüüa põneval videote loomise konkursil.

Eestis eTwinning nädalate raames toimuvad üritused ja koolitused:

23. oktoobril 2013 räägime eTwinningust Tallinnas Reaalkoolis toimuval IKT sügiskonverentsil „Kooli uus õppetava. Vt lähemalt http://expo.ekool.eu/

24. ja 25. oktoobril 2013 toimub Tallinnas lasteaiaõpetajate koolitus

15. ja 16. novembril 2013 ootame Tartusse  koolitusele koolimeeskondi
Üle-euroopaline videote loomise konkurss „Minu eTwinningu film“
Andke 50-90-sekundilise videoklipi kaudu teada, miks teile meeldib eTwinning ning võitke GoPro  komplekt.  Videofilmi saab üles laadida eTwinning Desktopi kaudu kuni 7. novembrini 2013. Võitja valitakse 10 klippi seast, mis saavad teistelt tvinnijatelt kõige rohkem hääli. Hääletada saab kuni 14. novembrini 2013. Lähemalt saab konkursi kohta uurida eTwinning Desktopi kaudu.


eTwinningu rahvusvahelistest õppimisüritustest loe eTwinningu kodulehelt.
 


Tegusat eTwinningu-aastat kõigile!

Loodetavasti juba põnev twinnimine käib täie hooga.
Meeldetuletuseks eelmisest aastast:

 1.Olime tublid. 2013.aasta projektivõistluse võitjate hulgas olid:                                                                   
 III koht Margit Laidvee Luunja Keskkoolist projektiga Unser gemeinsames Haus http://www.etwinning.net/en/pub/connect/browse_people_schools_and_pro/profile.cfm?f=2&l=en&n=70736                                    
 Kümne parima hulka jõudsid veel:                                                                                                                     Kaja Assor Tartu Hiie Koolist projektiga Easter eggs http://www.etwinning.net/fr/pub/connect/browse_people_schools_and_pro/profile.cfm?f=2&l=en&n=95285                                                     Helle AnijärvTartu Hiie Koolist projektiga Let's explore the Baltic States! http://new-twinspace.etwinning.net/c/portal/layout?p_l_id=20352592

  2.Osalesime mitmetel toredatel rahvusvahelistel koolitustel. Nii oli Hellel võimalus osaleda huvitaval arvuti-alasel koolitusel Küprosel.
Tutvusin paljude uute huvitavate veebi-vahenditega. Sain tohutult uusi ideid nii twinnimiseks kui ka ainealaselt. Ja nüüd on mul uued head sõbrad neljateistkümnes erinevas Euroopa riigis. Üheksa päeva jooksul kogesin, et twinnijad ei ole lahedad mitte ainult Eestis, vaid kogu Euroopas.                                                               

        
          Kes veel pole jõudnud alustada, tehke seda kindlasti! Uusi ideid ja oskusi saate kindlasti, kui jälgite eTwinningu portaali, Haridustehnoloogi ja Sõpruskoolide blogide uudiseid.